Terapia Indywidualna

Terapia w moim rozumieniu jest procesem, który pozwala nam rozkwitnąć, rozwinąć się. Korzenie, które już zapuściliśmy nie zawsze muszą trafić na podatny grunt, żyzną glebę. Ale wierzę, że pomimo tego, że każdy z nas ten grunt ma inny, to każdy może rozkwitać i realizować cele, marzenia i pokonywać trudności, które dziś wydają się nie do pokonania.

W swojej wykorzystuję metody terapii poznawczo – behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania. Jedną z ważniejszych dla mnie wartości jest autentyczność, dlatego pomimo sztywnych ram terapii CBT często potrafię być elastyczny, ponieważ najważniejszy w pracy jest dla mnie człowiek, z którym pracuję.

Psychoterapia indywidualna polega na systematycznych spotkaniach (raz w tygodniu), podczas których omawiamy problemy pacjenta i pracujemy nad rozwiązaniami. W trakcie sesji nie radzę klientowi co powinien zrobić, moim zdaniem każdy człowiek jest ekspertem od samego siebie. W trakcie procesu staramy się razem znaleźć odpowiedzi na trudne pytania. Moim celem na psychoterapii indywidualnej jest przede wszystkim poprawienie jakości życia klienta.

Reklama